Paylaş
domik

Hakkımda

Merhaba, ben Polina Stargazer

İyilik ve sevgi için piyano çalıyorum

Rusya’nın küçük bir kasabasında doğdum. Müzikle dolu bir ailede büyüdüm. Babam Klasik Rock müzik yapar, annem Pop, erkek kardeşim Alternatif Rock dinlerdi. Küçük bir çocukken, babamın gitar çaldığı ve vokali olduğu grupla birlikte piyano çalmaya başlamamın hemen ardından iyi bir piyano eğitimi aldım. Fakat müzik maceram bundan daha da önce, ilkokulda öğretmenimin anneme beni müzik okuluna göndermesini önerdiğinde başladı. Müzik eğitimi veren bir okulu 7 yıl sonra başarıyla bitirdim. Üniversiteyi Rusya’da Turizm ve Otelcilik alanında tamamladım. Ardından İsviçre’de alanımda master eğitimimi tamamladım. 2013 yılında Amerika Birleşik Devletlerine taşınarak, Miami’deki işime devam ettim.

Etrafımdaki insanlar yıllarca piyano çalmamla ilgili büyük bir yeteneğim olduğunu söylemişlerdir. Zaman içerisinde bu sözlere kulak verdim ve yeniden piyano çalmaya başlayarak ilk bestem olan Lullaby To Souls bestesini kaydettim.

Neden bu proje? 

Dünya’daki her 3 kadından biri şiddete uğruyor,  gezegenimiz küresel ısınma sebebiyle son 1 yıl içerisinde 10 farklı doğal felakete şahit oldu, her yıl 1 milyondan fazla hayvan dünya çapında şiddete uğruyor, her 10 çocuktan 1’i 18 yaşına kadar istismara uğruyor, 2020 yılı itibariyle 79,5 milyon insan “mülteci” oldu ve evlerinden koparıldı, 2030 yılı itibariyle 430 milyon insanın açlık ve fakirlik çekeceği hesaplanıyor.

İnsanlık ve doğa sayısız sorunla karşı karşıya…

Ben Polina, bütün bu sorunlar hakkında farkındalık oluşturmak ve dünyanın daha iyi bir yer olabilmesine vesile olabilmek için, piyanom vasıtasıyla sizlerle konuşuyorum. Müzikle sizlerin ruhlarınıza dokunabilmeyi ve acı çeken tüm ruhların sesi olmayı amaçlıyorum. 

Eğer projeme destek olmak isterseniz Patreon sayfamdan ulaşabilirsiniz.